PORAŻKA Z IŁOWEM

• autor: Tomek Majewski, 2017-06-11 12:48
KS EWINGI ZALEWO- GKS POLONIA IŁOWO 0:2

BRAMKI: 11',86' Mariusz Walczak

W dniu 10 czerwca podopieczni trenera Fabiana Wieliczko zmierzyli się w ramach 29 kolejki ligowej klasy okręgowej grupy 2 z Polonią Iłowo. Przed meczem różnica punktowa w tabeli pomiędzy obydwoma zespołami była znikoma, mianowicie dzielił je jeden punkt na korzyść KS Ewingi.

Niestety sytuacja kadrowa naszego zespołu była fatalna. Z różnych powodów nieobecnych było kilku piłkarzy podstawowego składu.

Mimo to, mecz powinien rozpocząć się dla nas wyśmienicie. Już w 1 minucie doskonałą sytuację, sam na sam z bramkarzem zmarnował nasz etatowy egzekutor- Paweł Kamiński. Z upływem czasu zauważalna była przewaga gości. W naszych poczynaniach panował ewidentny chaos. Zbyt duże odległości pomiędzy formacjami poskutkowały, że w 11 minucie meczu, po faulu bramkarza- trenera Fabiana Wieliczko, prowadzący zawody, sędzia Mateusz Korneluk z Elbląga podyktował jedenastkę dla gości. Do piłki podszedł Mariusz Walczak, i strzałem nieomalże w okienko bramki otworzył wynik meczu. Następnie, w 30 minucie meczu błąd w ocenie trajektorii lotu piłki popełnił Jakub Urbański, a skórę drużynie uratował Fabian Wieliczko, broniąc fenomenalnie strzał z około 7 metrów. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:1.

Początkowe minuty drugiej połowy meczu dawały nadzieję na zmianę rezultatu. W 47 minucie krótko rozegrany stały fragment gry pomiędzy Marcinem Sawickim i Wojtkiem Klonowskim, strzał z 25 metrów tego drugiego, lecz niestety dla nas golkiper przyjezdnych pewnie interweniował. Następne minuty gry to uderzenia z dalszej odległości od bramki gości. Swoich sił próbowali: kapitan zespołu- Dariusz Śmigielski, Wojtek Klonowski, Mariusz Gradys jak również Marcin Sawicki, a w dogodnej sytuacji szczęścia zabrakło Jarosławowi Glonkowi, gdy w ostatniej chwili uprzedził go obrońca. Goście też mieli swoje okazje, jednak dobrze dysponowany w bramce był trener Fabian Wieliczko. Gdy wydawało się, że nasze ataki w końcu zakończą się golem wyrównującym, w 86 minucie, wskutek złego ustawienia zespołu, na 25 metrze od swojej bramki piłkę przejął trener, przy próbie zwodu napastnik gości odebrał mu piłkę i strzałem do pustej bramki przypieczętował zwycięstwo Polonii Iłowo.

Reasumując, porażka w tym spotkaniu spowodowała, że spadliśmy w tabeli na 10 miejsce, które według W-MZPN daje utrzymanie w klasie okręgowej. Ostatni mecz ligowy rozegramy w oddalonej o 100 km Nidzicy, na który Państwa serdecznie zapraszamy.

SKŁAD: Fabian Wieliczko- Dariusz Śmigielski (c), Jakub Urbański, Bartosz Skolimowski, Maciej Śmigielski, Paweł Michałowski, Jakub Tunkiewicz (70' Jarosław Glonek), Mariusz Gradys, Wojciech Klonowski, Marcin Sawicki, Paweł Kamiński (86' Dawid Rozbicki).