PIORUNUJĄCA DRUGA POŁOWA- WYSOKIE ZWYCIĘSTWO Z NIDZICĄ!!!!!

vs

MKS START NIDZICA

29.10.2016r. godz. 15.00

5:2

Bramki: 44' W. Najmowicz,56' B. Mićko,77',88' P. Kamiński, 80' M. Sawicki- 24' Pawęcki, 47' Sobotka

W sobotę 29 października podopieczni trenera Fabiana Wieliczko podejmowali w ramach ostatniej kolejki ligowej rundy jesiennej MKS Start Nidzica. Goście w poprzedniej kolejce rozgromili Fortunę Gągławki 6:0, więc uchodzili przed tym meczem za bardzo groźnego przeciwnika.

Początek spotkania przy ulicy Targowej należał do gospodarzy. Dogodną okazję do zdobycia pierwszej bramki miał w 8 minucie Wojciech Najmowicz. Marcin Sawicki dośrodkował z rzutu rożnego, obrońca gości niefrasobliwie wybił piłkę na nogę Wojtka, a ten minimalnie chybił, strzelając z powietrza. Następna okazja strzelecka również była dziełem gospodarzy. Kapitan naszego zespołu, Dariusz Śmigielski uderzył instynktownie głową, ale kapitalną paradą popisał się bramkarz Startu. Po początkowej dominacji Zalewian do głosu zaczęli powoli dochodzić goście. W 24 minucie strzał z około 10 metrów od naszej bramki, piłka zmienia trajektorię lotu po odbiciu od nogi Dariusza Śmigielskiego i wpada za kołnierz bezradnego Kordiana Szramowskiego. Goście tym samym obejmują prowadzenie. Gospodarze podrażnieni utratą bramki dążą do natychmiastowego odwrócenia losów meczu, ale idzie jak po grudzie. Dodatkowo to Start ma dogodną okazję do podwyższenia rezultatu, jednak na nasze szczęście piłka po uderzeniu jednego z zawodników gości trafia w poprzeczkę naszej bramki. W końcu w 44 minucie bramkę po podaniu Pawła Kamińskiego strzela po dynamicznym wejściu w pole karne Wojciech Najmowicz i ku uciesze kibiców do przerwy rezultat meczu brzmi 1:1.

Początek drugiej połowy meczu nie zwiastował tego, że zwyciężymy tak wysoko. Wręcz przeciwnie, to goście strzelają bramkę na 1:2 w 47 minucie. Rzut wolny wykonuje Paweł Sobotka i pokonuje zmylonego przez wbiegającego zawodnika Kordiana Szramowskiego. Od momentu strzelenia bramki przez Start, na boisku grała tylko jedna drużyna: KS EWINGI ZALEWO. Zanim jednak to się wydarzyło w sytuacji sam na sam doskonale interweniował Kordian Szramowski. Następnie w 56 minucie meczu rzuty karny po zagraniu ręką przez obrońcę z Nidzicy dyktuje sędzia meczu Pan Tomasz Grysz. Do jedenastki podchodzi Bartłomiej Mićko i pewnie ją egzekwuje doprowadzając do remisu w meczu. W 72 minucie potężny strzał na bramkę gości oddaje zza pola karnego Wojciech Najmowicz, lecz golkiper przyjezdnych w efektowny sposób paruje piłkę na rzut rożny. Chwilę później za sprawą pięknej asysty Marcina Sawickiego i niezwykłej szybkości Pawła Kamińskiego Zalewianie wychodzą na prowadzenie 3:2. Gdy wydawało się, że podopieczni trenera Wieliczko będą starali się obronić wynik oni potwierdzili znaną dewizę, która brzmi : najlepszą obroną jest atak. W 80 minucie meczu na 4:2 po pięknej asyście Mariusza Gradysa w sytuacji sam na sam podwyższył Marcin Sawicki. Po strzeleniu czwartego gola następują dwie zmiany w naszym zespole na boisku pojawiają się: Karol Kirszanowski i Mateusz Szostek, a schodzą: Mariusz Gradys i Wojciech Najmowicz. W 88 minucie gwóźdź do trumny gościom wbija Paweł Kamiński, który po asyście Marcina Sawickiego ustrzelił dublet. W końcówce ofiarną interwencją popisał się Mateusz Szostek, rzucając się pod nogi zawodnika gości i blokując strzał zmierzający w światło naszej bramki. Jako puentę w relacji z tego meczu pozwolę sobie docenić doskonałe zachowanie naszych kibiców, którzy gromkim ,,dziękujemy" wyrazili satysfakcję ze stylu gry jak i efektu finalnego w tym meczu, którym było wysokie zwycięstwo ze Startem Nidzica 5:2.

SKŁAD KS EWINGI ZALEWO: K. Szramowski, D. Śmigielski (c), B. Mićko, B. Skolimowski, M. Motycki, P. Michałowski, M. Świerszcz, M. Gradys (79' K. Kirszanowski), W. Najmowicz (85' M. Szostek), P. Kamiński, M. Sawicki